Active Brothers

For a list of officers, click here.

Seniors

  • James Becerra
    English
  • Chris Burright
    Song Chair
    Psychology & NPB
  • Bassel Chebl
    Neurobiology, Physiology & Behaivor
  • Jordan Delzell                                Eminent Correspondent                 Eminent Preceptor
    Political Science
  • Brian Djavaherian                             Pledge Educator
    History
  • William Felsen
    Sociology
  • Alexander Frazer
    Political Science
  • Daniel Gallager
    Managerial Economics
  • Luis Gamboa                                      Eminent Recorder
    Animal Science
  • Michael Ham                                      Eminent Archon
    Exercise Biology
  • Kyle Jordan
    International Relations
  • Ryan Krause
    International Relations
  • Jonathan Nugent                                  IFC Representative
    Environmental Science & Management
  • Rahul Ramakrishnan
    Electrical Engineering
  • Gerardo Rodriguez
    House Manager
    Animal Science & Management
  • John Scholtens
    Eminent Herald
    Rush Chair
    Biomedical Engineering
  • Garrett Schori
    International Relations
  • Nicholas Schwarzbach
    Chemical Engineering
  • Austin Smith                                    Steward
    Wildlife, Fish & Conservation Biology
  • Nicholas Steele
    Steward
    History & Political Science
  • David Vantress
    Economics & Statistics
  • Evan Willenson
    Economics & Statistics
  • John Zimmerman
    Eminent Warden
    Exercise Biology

Juniors

  • Matthew Casalenuovo
    Viticulture & Enology
  • Alexander Folsom
    Fundraising Chair
    History
  • Adam Gallucci
    Managerial Economics
  • David Hatch
    Political Science
  • Elior Ilisah 
    Communications (Film Minor)
  • Cameron Kashani
    Sports Chair
    Managerial Economics
  • Christopher Kolling
    Eminent Treasurer
    Political Science
  • Juan Martin Del Campo
    Biological Sciences 
  • Chad Pinarija    
    Eminent Deputy Archon
    Managerial Economics
  • Samuel Sugarman
    Communications & Psychology
  • Timothy Weber
    Environmental Science & Management

Sophomores

  • Eiden Babaoghli    
    Co-IFC Representative
    Microbiology/Political Science
  • Patrick Grace
    External and Internal Social Chair
    Civil Engineering
  • Patrick Hanafin
    Biomedical Engineering
  • Camilo Juarez
    Mathematics
  • Brandon Martinez
    T-Shirt Chair
    Rush Chair
    Neuroscience, Physiology & Behavior
  • Lucas Moriera
    Biological Sciences
  • Dylan Rogers
    Electrical Engineering
  • Giorgio Valenzuela
    Scholarship Chair
    Hydrology

Freshmen

  • Erik Adcock
    International Relations/Economics
  • Kamron Afshar
    Managerial Economics/Computer Science
  • Jordan Chaffin
    Undeclared – Physical Sciences
  • Kevin Griffith
    Viticulture & Enology
  • Andrew Knowles
    chanical Engineering/Materials Science
  • Mathew Kraus
    Undeclared – Life Sciences/Biology
  • Cody Kubat
    Webmaster
    Biomedical Engineering 
  • Kevin Lau
    Eminent Chronicler
    Undeclared – Life Sciences/Biology
  • Dylan McElhatton
    Philanthropy Chair
    Sociology